top of page
HLAVICKA.gif

Kniha, která ještě nemá jméno

 

Hledáme mladé autory a autorky pro nově vznikající knihu o Trojském zámku a jeho zahradách.

gifmaker_me_PSEK_ramecek.gif

O projektu

Galerie hlavního města Prahy ve spolupráci s nakladatelstvím Jakost vyhlašuje open call pro mladé autorky a autory, kteří by se chtěly/li stát součástí tvůrčího týmu připravované knížky o Trojském zámku a jeho fantastické zahradní krajině.

Jak to bude probíhat?

V kolektivu 15 autorek a autorů ve věku od 12 do 17 let společně s nakladatelkou Janou Kosteleckou (jakost.net), ilustrátorkou Silvií Luběnovou (silvielubenova.com) a grafiků Michala Chodaniče a Magdalény Lindaurové (kapitola.net) vznikne během dvanácti měsíců kniha, kterou by tito autoři a autorky sami/y chtěli/y číst. 

 

Během šesti víkendů, které společně strávíme přímo v areálu zámku napříč ročními obdobími, se potkáme s řadou odborníků, kteří se věnují studiu historie zámku nebo se podílí na jeho současném životě, vyzpovídáme zahradníky, kteří se starají o jeho čarovnou zahradu, umělců a kurátorů, kteří na zámku v minulosti tvořili, vystavovali či připravovali výstavy. Propátráme celý zámecký objekt i s přilehlým zázemím, prolistujeme knížky, které kdysi dávno o zámku vyšly i ty, které ještě voní tiskárnou. 

 

A potom se především seznámíme s procesem vzniku knihy ve všech jeho fázích a budeme novou „naši“ knihu společně vymýšlet. Budeme psát, ilustrovat, fotit a natáčet materiály, které pak společně zalomíme a připravíme tak zcela novou originální knihu, která v roce 2024 vyjde tiskem.

Koho hledáme?

listek1.png

Jdeš do toho?

Přihláška
bottom of page